Статті

Більше туфель хороших та різних

30.08.2017

Зі зростанням популярності товарів, зроблених в Україні, очевидні два буми: дівчата перестали соромитися робити свій одяг. А ті, хто сміливіший, вирішили взятися за взуття. Після закінчення весняної взуттєвої виставки в Мілані півлітак у Київ займали підприємці-взуттьовики. Але у виробництві взуття таки є один секрет. Робити багато, якісно та тримати невисокі ціни можуть лише фабрики.

І так вийшло, що вся більшість українських взуттєвих підприємств – це сімейний бізнес, до якого зараз увійшло друге, а то й третє покоління. І львівська Kasandra, і житомирська Качоровська ательє, і броварські Bistfor та MaxMayar – сімейні підприємства віку 15-50 років. Про останній бренд сьогодні й розповім.

Українська компанія MaxMayar із Броварів (Київська область) за назвою, як виявилося, не похідна від співзвучного італійського бренду, а поєднання імен батьків-засновників компанії. Спочатку назва була MAYAR, від імен Максим та Ярослав, які у 94 році розпочали разом свою спільну діяльність. Зараз кожен з них вже має свою окрему фабрику взуття, і після поділу бренд став Maxmayar, додавши на початку ім'я власника Максима Потебні.

Починав він у 90е, коли Бровари тільки «закладали камінці» у свою взуттєву промисловість (зараз там налічується близько 10 великих фабрик і як мінімум стільки ж невеликих цехів. Максим був шевцем, вивчив весь технологічний процес від виробництва до продажів на Лужниках в Москві. Зараз, маючи колосальний досвід, розвиває новий напрямок у виробництві підошви та устілок, досить перспективний напрямок, якщо врахувати світовий тренд переходу на комфортне взуття та український дефіцит комплектуючих для легкої промисловості.

До речі, взуття Maxmayar відрізняється якраз зручною устілкою, тому ноги не втомлюються навіть після 17 км ходьби містом. А саме довгими прогулянками я і промишляю під час зйомок за кордоном. Розробкою модельного ряду займається сам Максим, а втілює ідеї в життя велика команда — модельєри, технологи та цех із пошиття зразків.

Зараз компанія експериментує з фактурами та моделями, на останній міжнародній виставці взуття LEATHER AND SHOES вона виставила понад 1200 зразків! У такий спосіб представивши можливості фабрики.

Колекції виходять 4 рази на рік. У Maxmayar кажуть, що за час існування взули близько мільйона українських чоловіків та жінок. Хоча взуттєвих маніяків – жінок – стали обшивати відносно нещодавно, лише з 2004 року.

2006 року з'явився окремий бренд жіночого взуття Velluto. А з 2012 року під цим брендом виробляються сумки.

У сімейному бізнесі задіяні усі. Зараз прийшов старший син, впровадивши інтернет-продаж і налагодивши співпрацю з великими інтернет-майданчиками на кшталт лябутика та модної касти. Дружина Максима Інна - роботою з оптовими клієнтами, продажами та адміністративною частиною. Її сестра – головбух.

Ціни на взуття та сумки від компанії Maxmayar більш ніж доступні. На всіх фестивалях "У пошуках made in Ukraine" продукція брендів цього виробника користується незмінною популярністю. Так що не пропустіть осінню колекцію 3-4 вересня і зверніть увагу на мега-зручні шоппери. Такі сумки будуть незамінними у новому діловому сезоні, адже у них можна носити весь переносний офіс.

 

Браслети надані українським брендом SWEETBOX

Фото Ксенія Іванова, Мілан

Джерело: Yulia Savostina&Co